De wereld op z’n kop! Sony zoekt momenteel een hoge baas om PlayStation-games beschikbaar te maken buiten hun eigen consoles. Sterker nog: ze noemen letterlijk Xbox als mogelijke bestemming. Het bedrijf heeft namelijk een vacature geplaatst voor een senior directeur multiplatform en accountmanagement, met maar één taak: zorgen dat PlayStation-titels straks op zoveel mogelijk platforms verschijnen.
Ja, je leest het goed. Games van Sony die straks wellicht gewoon op Xbox speelbaar zijn. Is niks geks meer tegenwoordig, want ook Microsoft brengt al titels zoals Forza Horizon 5 en Indiana Jones and the Great Circle naar PlayStation 5.
Waarom maakt Sony deze stap?
Sony heeft natuurlijk jarenlang gegokt op exclusiviteit, maar ziet inmiddels in dat multiplatform de toekomst is. Zo werd onlangs al aangekondigd dat Helldivers 2 binnenkort op Xbox verschijnt. Met deze nieuwe strategie wil Sony vooral meer winst pakken én een groter publiek bereiken.
De taken van de nieuwe directeur liegen er niet om:
- Maximale winst en groei realiseren op niet-PlayStation-platforms
- Middellange termijn commerciële plannen ontwikkelen
- Managen van partnerschappen met platformhouders zoals Microsoft en pc-platforms
- Leiden van een speciaal team gericht op multiplatform-strategieën
Wat betekent dit concreet voor jou als gamer?
Sony zet hiermee een deur open die jarenlang potdicht zat. Dit betekent dat je straks mogelijk PlayStation-hits zoals God of War of The Last of Us ook gewoon op Xbox of pc kunt spelen. Of oudere titels daadwerkelijk gaan volgen, dat is nog even afwachten, maar het signaal is duidelijk: exclusiviteit is niet meer heilig voor Sony.
Toekomstverwachting
Sony zet hiermee serieus in op multiplatform-gaming en lijkt klaar om de strijd aan te gaan met Microsoft en Nintendo op hun eigen terrein. Een interessante ontwikkeling, want hoe gaat Microsoft hierop reageren? Eén ding is zeker: de console-oorlog krijgt hiermee een compleet nieuwe dimensie.
Deze nieuwe dimensie betekent vooral dat de strijd tussen platformen zich verplaatst van hardware naar content. Vroeger draaide alles om wie de beste console had, maar straks wordt de kracht van het merk bepaald door wie de sterkste en meest aantrekkelijke games aanbiedt, ongeacht het platform. Daarmee verschuift het speelveld naar een directe concurrentie in titels en niet langer in consolespecificaties.