Sega heeft zijn plannen bekendgemaakt voor de 35e verjaardag van Sonic the Hedgehog, die in 2026 wordt gevierd. De uitgever kiest daarbij niet direct voor een grote game-aankondiging, maar richt zich vooral op evenementen en activiteiten die terugblikken op de lange geschiedenis van het personage.
De viering gaat gepaard met bovenstaande speciale jubileumtrailer waarin iconische momenten uit Sonic’s verleden worden uitgelicht. Daarnaast belooft Sega een reeks wereldwijde initiatieven, waaronder tijdelijke museum- en galeriepop-ups, kunsttentoonstellingen en live concerten. Ook staan er fanbijeenkomsten en samenwerkingen met winkels en merken gepland, met exclusieve merchandise rond het jubileum.
Opvallend is de aankondiging van een nieuwe verhalende podcast, die dieper ingaat op Sonic en zijn wereld. Verder zal Sega verspreid over het jaar digitale content publiceren die de evolutie van de franchise door de decennia heen belicht.
Komt er ook een nieuwe game?
Hoewel Sega geen nieuwe Sonic-game heeft aangekondigd als onderdeel van de festiviteiten, is het personage zelden lang afwezig gebleven uit nieuwe releases. De laatste grote hoofdtitel, Sonic Frontiers, verscheen in 2022, wat speculatie over toekomstige plannen onvermijdelijk maakt.
Sonic maakte zijn debuut in juni 1991 op de Sega Mega Drive en groeide in korte tijd uit tot het gezicht van het bedrijf en een belangrijk icoon in de consolestrijd van de jaren 90. Met de jubileumplannen lijkt Sega vooral te willen benadrukken hoe groot de culturele impact van het personage na 35 jaar nog altijd is.
Meer details over specifieke evenementen en samenwerkingen worden later in 2026 verwacht.

![[REVIEW] Dome Keeper – een sfeervolle mix van verschillende genres](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-2-100x70.jpg)
![[REVIEW] Red Dead Redemption (2025) – een westernlegende met Xbox 360-randjes](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Marvel Cosmic Invasion – een kleurrijke, retro 2D beat ‘em up](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-100x70.jpg)
![[REVIEW] Constance – Artistiek, maar niet uit de kunst](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review_Constance-100x70.jpg)
![[REVIEW] Dave the Diver – boven verwachting goed!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Octopath Traveler 0 – Marvelous!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-13-100x70.jpg)
