Atlus en Studio Zero hebben de Guidebook Edition van Metaphor: ReFantazio aangekondigd, een nieuwe digitale bundel die begin 2026 verschijnt. De editie markeert de eerste verjaardag van de succesvolle fantasy-RPG en biedt fans extra content rond een van de meest geprezen spellen van 2024.
Bij de lancering in 2024 werd Metaphor: ReFantazio door critici geprezen om zijn diepgaande wereld, gelaagde thema’s en politiek geladen verhaal. De titel verkocht meer dan een miljoen exemplaren op de eerste dag en behaalde een gemiddelde score van 94 op MetaCritic en 93 op OpenCritic, waarmee het Atlus’ snelst verkopende game tot nu toe werd. De RPG, vaak omschreven als een “fantasyversie van Persona,” combineert sociaal drama met strategische gevechten en thema’s als discriminatie en machtsmisbruik.
Guidebook Edition
De nieuwe Guidebook Edition bevat de volledige game, een digitaal artbook, soundtrack, en de Essential Digital Strategy Guide, gebaseerd op de fysieke gids van uitgever Future Press. Deze digitale gids behandelt de eerste verhaalarc en biedt een geoptimaliseerde speelschema voor nieuwe spelers. Daarnaast zijn er twee DLC-kostuumsets inbegrepen: het Jouin High School-uniform uit Shin Megami Tensei V en het Shujin Academy-uniform uit Persona 5. Wie al de Atlus 35th Digital Anniversary Edition bezit, ontvangt de gids gratis.

Door het aanhoudende succes lijkt een vervolg op Metaphor: ReFantazio niet uitgesloten. In een enquête die Atlus deze zomer verspreidde, werd spelers gevraagd naar hun interesse in een mogelijk tweede deel. Ook regisseur Katsura Hashino gaf eerder aan dat hij de wereld van Metaphor graag verder zou willen uitbouwen tot een volwaardige serie.

![[REVIEW] Wreckreation – een heerlijke racer met helaas ook enkele gemiste kansen](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/image-100x70.png)
![[REVIEW] The Outer Worlds 2: Vertrouwd, groter en vooral nóg gekker](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/10/Review-en-podcast-XBNL-1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Dragon Quest I & II HD-2D Remake](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/10/Review-en-podcast-XBNL-2-1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Simon the Sorcerer: Origins](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/10/Review-en-podcast-XBNL-9-100x70.jpg)
![[REVIEW] Pacific Drive + Whispers in the Woods (DLC)](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/10/Review-en-podcast-XBNL-8-100x70.jpg)
![[REVIEW] Absolum – een stijlvolle roguelite beat-’em-up vol magie](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/10/Review-en-podcast-XBNL-7-100x70.jpg)

