Final Fantasy VII Remake Intergrade komt op 22 januari 2026 naar Xbox Series X|S en pc via de Microsoft Store. Eindelijk kunnen Xbox-spelers zelf Midgar in duiken met Cloud, Tifa, Barret en Aerith — inclusief de Yuffie-episode uit Intergrade en Xbox Play Anywhere-support.
Intergrade is de uitgebreide en gepolijste versie van de Remake. Je krijgt de volledige game die het verhaal hervertelt tot en met de ontsnapping uit Midgar, plus FF7R episode Intermission met Yuffie Kisaragi in de hoofdrol. Verwacht strakkere visuals, kortere laadtijden en modern comfort zoals betere performance-opties. Geen trukendoos, wel de beste manier om dit hoofdstuk uit FF VII te spelen op Xbox (en dat komt goed uit, want ik heb zelf de remake nog niet gespeeld op PS5).
Midgar in het nieuw
De game speelt zich af in Midgar, de industriestad die draait op mako — de levensenergie van de planeet — die Shinra vrolijk uit de aarde pompt. Cloud, ex-soldier en nu huurling, sluit zich aan bij Avalanche om een reactor op te blazen en belandt daarmee midden in een conflict dat groter is dan hijzelf. De Remake zoomt dieper in op de cast, de wijken en het dagelijks leven onder de platen. Het voelt herkenbaar voor veteranen en tegelijk fris voor nieuwkomers. Ja, zelfs als je Sephiroth alleen kent van memes.

Combat: actie met een ATB-twist
Het gevechtssysteem mixt real-time actie met de klassieke ATB-balk (Active Time Battle). Je hakt, blokt en ontwijkt in het moment, vult ATB en knalt daarna abilities, magie en items eruit — met of zonder shortcuts. Je wisselt on the fly tussen Cloud, Tifa, Barret en Aerith, elk met een eigen speelstijl. Voor wie vooral het verhaal wil beleven, is er bovendien een nieuwe, vereenvoudigde modus met extra hulpopties. Helemaal optioneel, maar fijn dat de keuze er is. Niet iedereen heeft tijd (of zin) om elke side quest drie keer te doen.
Xbox Play Anywhere en voortgang
Dankzij Xbox Play Anywhere speel je met één aankoop op Xbox Series X|S én op pc via de Microsoft Store, met je saves en voortgang die gewoon meeverhuizen. Handig als je thuis op de bank begint en verder wilt op een handheld zoals de ROG Ally. Geen gedoe, gewoon doorspelen waar je gebleven was.
Final Fantasy VII Remake Intergrade verschijnt op 22 januari 2026 voor Xbox Series X|S en pc (Microsoft Store). Details over eventuele edities en pre-orderbonussen voor Xbox volgen waarschijnlijk nog. Wat denk jij? Is dit hét moment om eindelijk FF VII in te stappen, of heb je ‘m al drie keer uitgespeeld en ga je puur voor de achievements?

![[REVIEW] Dave the Diver – boven verwachting goed!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Octopath Traveler 0 – Marvelous!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-13-100x70.jpg)
![[REVIEW] Project Motor Racing – casual nachtmerrie of natte sim-droom](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/0dd689d6da946feec9b79dd15d31771bff8c8667b9c39d4e1-scaled-e1764717130731-100x70.jpg)
![[REVIEW] R-Type Delta: HD Boosted](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/98186bfd-9775-4273-ab41-8180d80ad377-100x70.png)
![[REVIEW] Jurassic World Evolution 3](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/Review-en-podcast-XBNL-5-100x70.jpg)
![[REVIEW] Bus World – weinig goeds over te zeggen](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/bus-world-cpehb-2988300535-100x70.jpg)
