Ja, soms kijk je even twee keer naar een kop en dan denk je ‘ehm… wat?’. Je leest het goed. Microsoft beschouwt TikTok als concurrent, niet de PS5 of Nintendo Switch.
Hoe komen we tot deze uitspraak? Nou, de aankondiging dat Halo: Campaign Evolved ook naar PlayStation 5 komt, heeft de Xbox-community flink op z’n kop gezet. Halo, hét symbool van Xbox sinds 2001, verschijnt straks met een PlayStation-logo ervoor. En alsof dat nog niet genoeg stof deed opwaaien, heeft Xbox-president Matt Booty de discussie extra aangewakkerd door te zeggen dat Xbox tegenwoordig niet meer concurreert met PlayStation, maar met… TikTok en films.
In een interview met The New York Times legt Booty uit dat Microsoft “mensen wil bereiken waar ze zijn”. Volgens hem draait de strijd niet langer om consoles, maar om tijd en aandacht. “Onze grootste concurrent is geen andere console,” zegt hij. “We concurreren steeds vaker met alles, van TikTok tot films.” Met andere woorden: Xbox wil niet alleen gamers aanspreken, maar iedereen die z’n vrije tijd aan entertainment besteedt.
Rare (en nieuwe) tijden voor Xbox
Toch blijft het vreemd om Halo op een PlayStation te zien. Jarenlang was het de ultieme Xbox-troefkaart. Maar Booty’s uitspraak past binnen Microsofts nieuwe koers: Xbox Anywhere. Dat betekent: Xbox-games op elk platform, of dat nu een console, pc, telefoon of tv is. Games als Sea of Thieves, Hi-Fi Rush en Forza Horizon 5 gingen Halo al voor. Je ziet het natuurlijk ook aan de nieuwste reclame van Xbox. Je kunt overal op elk apparaat op je Xbox spelen.
De redenering erachter is simpel: Xbox wil groeien buiten zijn vaste kern. De traditionele consolemarkt is verzadigd, dus richt Microsoft zich nu op Game Pass, cloudgaming en bereik. Booty ziet TikTok en Netflix niet als concurrenten in hardware, maar als rivalen in aandacht. Mensen hebben eindeloos veel manieren om zich te vermaken en Xbox wil daar een vaste plek tussen veroveren.
Toch blijft het even wennen. Halo op PlayStation, Xbox dat TikTok als concurrent ziet… het voelt alsof de spelregels herschreven worden. Of het een slimme zet is, zal de komende jaren blijken. Eén ding is zeker: Xbox kijkt niet meer naar de buren, maar naar het hele speelveld. Dat is dapper en het verklaart ook hun koerswijziging in de advertenties en reclames op YouTube (die overigens nog steeds cringe zijn).

![[REVIEW] Dave the Diver – boven verwachting goed!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Octopath Traveler 0 – Marvelous!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-13-100x70.jpg)
![[REVIEW] Project Motor Racing – casual nachtmerrie of natte sim-droom](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/0dd689d6da946feec9b79dd15d31771bff8c8667b9c39d4e1-scaled-e1764717130731-100x70.jpg)
![[REVIEW] R-Type Delta: HD Boosted](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/98186bfd-9775-4273-ab41-8180d80ad377-100x70.png)
![[REVIEW] Jurassic World Evolution 3](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/Review-en-podcast-XBNL-5-100x70.jpg)
![[REVIEW] Bus World – weinig goeds over te zeggen](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/bus-world-cpehb-2988300535-100x70.jpg)




