In september is Slime Rancher 2 uitgebracht. In een nieuwe videoreview bespreken Rik en Hans de indrukken met de game. Weet ontwikkelaar Monomi Park opnieuw te scoren?
Om maar direct met de deur in huis te vallen: Slime Rancher 2 doet één ding gelijk heel erg goed en dat is dat het niet te ver weg beweegt van Slime Rancher 1. Zodra je de wereld van Slime Rancher 2 in stapt, word je overspoeld door kleur, licht en vrolijkheid. Ontwikkelaar Monomi Park heeft duidelijk begrepen dat feelgood hun grootste troef is. Alles glanst, beweegt en ploft uit elkaar met een bijna overdreven pastelgebaseerde vrolijkheid. Op een Xbox Series X draait de game soepel met prachtige belichtingseffecten die de wereld echt laten zingen.
Het voelt vertrouwd: je landt als Beatrix LeBeau op een nieuw eiland vol mysterieuze slimes, verzamelbare grondstoffen en ontdekkingen op elke hoek. De Vacpack is terug, en dat zuigmechanisme is nog steeds bizar bevredigend. Er valt genoeg te bespreken over de game en dat kun je in deze videoreview verder checken:
Gameplay: de kleurrijke boer uithangen
De gameplay blijft trouw aan het origineel: zuigen, kweken, voeren en verkopen. Of je nou fan bent van resource management of gewoon graag door een wereld dwaalt vol glimlachende slijmballen — Slime Rancher 2 weet op beide fronten te scoren.
Nieuw is de aanzienlijk grotere wereld, vol biomen die elk hun eigen stijl, flora en fauna hebben. Het voelt levendiger, organischer en vooral een stuk groter. Toch blijft de game trouw aan zijn kalme ritme. Je speelt niet tegen de wereld, maar met de wereld. Geen stress, geen dodelijke vijanden (behalve misschien de beruchte Tarrs), gewoon pure ontspanning met een vleugje verzamelwoede.
Performance
De Xbox-versie draait uitstekend. Snelle laadtijden, stabiele framerate en vrijwel geen bugs. De geluidseffecten — dat zachte pop! als een slime uit je Vacpack schiet — blijven heerlijk. De soundtrack is warm, chill en perfect om uren bij weg te glibberen.
Toch voelt de game soms nog wat leeg. De early access-fase is voorbij, maar sommige gebieden missen nog diepte of extra gameplaylagen. Wie op zoek is naar echte uitdaging of een diepgaander economisch systeem, zal merken dat Slime Rancher 2 vooral mikt op rust in plaats van complexiteit.
Eindoordeel
Slime Rancher 2 is als een zonnige dag in een wereld vol duistere shooters. Het is vrolijk, ontspannend en simpelweg prettig om in te zijn. Het vernieuwt niet radicaal ten opzichte van de eerste game, maar het tilt alles naar een hoger niveau qua mogelijkheden, sfeer en presentatie.

![[REVIEW] Dave the Diver – boven verwachting goed!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/1-100x70.jpg)
![[REVIEW] Octopath Traveler 0 – Marvelous!](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/Review-en-podcast-XBNL-13-100x70.jpg)
![[REVIEW] Project Motor Racing – casual nachtmerrie of natte sim-droom](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/12/0dd689d6da946feec9b79dd15d31771bff8c8667b9c39d4e1-scaled-e1764717130731-100x70.jpg)
![[REVIEW] R-Type Delta: HD Boosted](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/98186bfd-9775-4273-ab41-8180d80ad377-100x70.png)
![[REVIEW] Jurassic World Evolution 3](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/Review-en-podcast-XBNL-5-100x70.jpg)
![[REVIEW] Bus World – weinig goeds over te zeggen](https://www.xboxnederland.nl/wp-content/uploads/2025/11/bus-world-cpehb-2988300535-100x70.jpg)
